SMB10J15AHE3/5B
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMB10J15AHE3/5B
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 1 kW
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 24.4 V
Breakdown Voltage : 16.7 V
Series : SMBxJ
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 1KW 15V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified